Pakiet Złoty – Tour Chianti

Pakiet Złoty – Tour Chianti

Czwartek wieczorem

Transfer z lotniska w Bolonii do Hotelu Villa Maranello

 

Kolacja w Hotelu Villa Maranello Restaurant Retrogusto

 

Piątek

Zwiedzanie Lesignana Dairy i Fabryka Tour Maserati

Patrząc przez duże okna sal konferencyjnych, wizyta rozpocznie się procesem przetwarzana mleka. Kontynuacja wycieczki nastąpi przez przejście specjalnie zaprojektowanych korytarzem, umożliwiającym dokładne obejrzenie wszystkich etapów produkcji. Poprzez pomieszczenie w którym odbywa się solenie wstępne po pomieszczenie solne zawierające 2100 form parmezanu. Następnie przejście do komory grzewczej oraz magazynu do pakowania gdzie odbywa się krojenie dojrzałego Parmigiano Reggiano. Zwiedzanie zakończy się w firmowym sklepie Parmigiano Reggiano.
Wizyta w starym magazynie, który jest silą i urokiem tego miejsca, przechowywane jest około 33570 tysięcy form parmezanu. Dojrzewając formy Parmigiano Reggiano przechowywane są na drewnianych, certyfikowanych półkach odpornych na trzęsienie ziemi. Wchodząc do środka można przypomnieć sobie tragiczne chwile trzęsienia ziemi z 2012 rok. Na pewno będzie to najlepszy sposób na przekazanie dramatu tych chwil, ale jednocześnie zrozumienia chęci odbudowy ze stałą pasją. Na koniec wycieczki odbędzie się degustacja parmezanu z rożnych etapów dojrzewania jak również możliwość skosztowania wcześniej zamówionych produktów lokalnych.

Włochy są domem najlepszych atrakcji motoryzacyjnych, oferując przy tym turystom możliwość poznania dziedzictwa jak i ewolucji technologii, stanowiące podstawę ludzkiej kultury. Dowiedz się o umiejętnościach związanych z produkcją najdroższych samochodów sportowych, zwiedzając zakład Maserati w Modenie. Trwająca około godziny i trzydziestu minut ekskluzywna wycieczka po fabryce w języku angielskim obejmuje przyjęcie powitalne, historyczne wprowadzenie w niedawno odnowionych salonach wystawowych, zwiedzanie z przewodnikiem po linii montażowej. Następnie można obejrzeć z bliska samochody jak również nabyć pamiątki w sklepie Maserati.

Lunch

Zwiedzanie fabryki i Muzeum Zonda Pagani

 

Kolacja w Hotelu Villa Maranello Restaurant Retrogusto

 

Sobota

Zwiedzanie Muzeum MEF Modena Enzo Ferrari

 

Zwiedzanie Muzeum Ferrari Maranello

 

Lunch

Wyścigi na gokartach
Model: GO KART TB 270cc – 10 minut kwalifikacji 3 wyścigi (10 okrążeń)

 

Kolacja w Hotelu Villa Maranello Restaurant Retrogusto

 

Niedziela

Przejazd do Toskanii
Propozycja całodniowej trasy w odkrywaniu doskonałości którymi charakteryzują się Włochy.
Zaczynając od Motorsportu czyli jazda Ferrari, następnie sztuka gotowania ze smakiem charakterystycznych specjałów przechodząc do mody a mianowicie czas wolny w znanym na całą Italię Outlet Barberino po kulturę sztuki z wizytą w tradycyjnej historycznej wiosce.

Uczestnicy zostaną przewiezieni z hotelu do głównej siedziby w Maranello, gdzie odbędzie się Welcome Buffet z napojami bezalkoholowymi, przekąskami i kawą.
Przed rozpoczęciem jazdy profesjonalni instruktorzy zapewnia każdemu z gości odprawę techniczna wraz z mapa trasy, przedstawiając ważne i przydatne sugestie, które należny zachować podczas jazdy.
Goście doświadcza indywidualnej jazdy, wspomaganej przez instruktorów, którzy będą asystować na miejscu pasażera, a cała karawana zawsze będzie połączona z dostępem do Walki Talki. Podczas jazdy zabronione są wszelkie sprinty lub nieautoryzowane wyprzedzanie. Trasa składa się z kilku przystanków, aby pozwolić uczestnikom odpocząć, cieszyć się krajobrazami i zmienić samochód w celu przetestowania niezwyklej mocy rożnych modeli. Jeśli będzie więcej niż 6 gości, niektórzy z nich rozpoczną jazdę za kierownicą, a inni będą pasażerami. Przerwy będą również wykorzystywane do zamiany kierowców i pasażerów.

Propozycja programu

9,00 rano
Przyjazd gości z hotelu do głównej siedziby w Maranello. Powitanie i rejestracja
09,30 rano
Wyjazd z Maranello sześcioma autami – Top Class Ferrari, przejazd autostradą A1/E35 do “Barberino di Mugello”.

11,00 rano

Pierwszy przystanek : Fashion in “Barberino Designer Outlet”
Włochy słyną z trendów mody, a goście będą mieć możliwość zrobić zakupy w najmodniejszych markowych sklepach. Czas wolny w Outlecie (1h30 min) a następnie przed ponownym wyjazdem w trasę z Ferrari proponujemy smaczny lunch w restauracji „Marisa”, aby delektować się wyśmienitym mięsem Fiorentina.

13,30 po południu
Wyjazd z restauracji w kierunku Greve in Chianti.
Start autostrada w stronę Florencji, gdzie 6 aut Ferrari zjedzie z drogi szybkiego ruchu, aby wziąć zapierającą dech
w piersiach drogę „La Chiantigiana”, bardzo polecana miłośnikom wyścigów.
Spektakularna ulica z dwupasmowymi bulwarami wznosi się w górę i w dól wzgórza, dając niesamowita panoramę wraz z idealnym połączeniem zakrętów, którymi będą mogli rozkoszować się piloci.

14,30 po południu
Goście będą testować swoje umiejętności w zakresie jazdy za pomocą zwrotów technicznych , wzniesień i zjazdów w dół, przyspieszeń,ażdotrądowspaniałejwioskiGreveinChianti,słynącejzwinnic,którepodróżowałypocałymświeciena zdjęciach i pocztówkach.

DO ZOBACZENIA
Borgo Montefioralle, osada z pierwszej połowy XX wieku, w której urodził się sławny Amerigo Vespucci. Goście mogą dotrzeć do niego miłym spacerem, pełnym niesamowitych widoków na trasie [odległość 1,5 km]

* Castello Vicchiomaggio , idealne miejsce na przerwę i degustacje wina.
* Castello di Verrazzano , miejsce które oferuje spróbowanie wina oraz oliwy z oliwek.

*Możliwe jest wybranie tylko jednej z wyżej wymienionych atrakcji lub w innym przypadku konieczne będzie anulowanie postoju w Outlet Barberino.

16,30 po południu
Wyjazd z Greve in Chianti śladami nowej przygody, najpierw na płaskowyżu, a następnie autostradą w kierunku Maranello, gdzie zakończy się niesamowity Tour Chianti.
Po powrocie podczas Greeting Ceremony uczestnicy otrzymają certyfikat jazdy za które wzniosą toast przepysznym Prosecco. Każdy gość otrzyma zdjęcia z sesji całodniowej, wykonane prze profesjonalnego fotografa który będzie towarzyszył uczestnikom w drodze z Maranello przez cały Tour Chianti.

 

Kolacja w Hotelu Villa Maranello Restaurant Retrogusto

 

Poniedziałek

Transfer na lotnisko w Bolonii

Pobierz Pakiet Złoty – Tour Chianti